Na lyže s dětmi v okolí Prahy

Kam na lyže s dětmi v okolí Prahy? Třeba jen na odpolední výlet. Učit děti lyžovat můžete začít už ve 3 letech, dříve není doporučeno kvůli málo vyvinutým kyčlím. Nemusíte ani jezdit do hor kvůli těm pár metrům a hodinám v prvních dnech. Důležité je děti nevyděsit něčím novým na jejich nohách a začít v nich pěstovat lásku k lyžím.

Se snowboardingem se doporučuje začínat od 5 let díky větší rovnováze.

Není ani potřeba na první jednu až dvě sezóny kupovat výbavu, úplně postačí zapůjčení na den či víkend popřípadě na celou zimu, děti z prvních lyžiček opravdu  rychle vyrostou.

V našich půjčovnách máme dostatek kvalitního vybavení pro nejmenší lyžaře a lyžařky kdykoliv k dispozici ve velikostech lyží  od 67 cm, bot 24 EU a XXS helmy samozřejmě. Za nejlepší ceny v celé metropoli viz náš ceník zde na webu.

Jako profesionálové nedoporučujeme tzv. nazouvací lyže s pásky místo vázání, které ani vzdáleně nesimulují lyžování a jsou díky absenci stability kterou poskytuje klasické lyžařské vázání zcela nevhodné ke sjezdu.

Chotouň u Prahy –

Vedle Jílového u Prahy leží tento malý Skiareál, který díky umělému zasněžování a severní orientaci umožňuje provoz prakticky celou zimu. Jeho součástí je i oddělená zóna pro nejmenší děti s pojízdným kobercem a velice mírným sklonem. Parkoviště. Ideální pro první dny na sněhu! A m můžeme vřele doporučit.

Na lyže s dětmi v okolí Prahy
Pohyblivý koberec v Chotouni u Prahy

Šibeniční vrch Mnichovice –

Kousíček za Prahou se nachází tento malý Skiarél s pár krátkými  250 / 300 m. Dlouhými sjezdovkami  a provázkovým vlekem v dětském parku pro nejmenší a Poma vleky na dvou delších . Areál má umělé zasněžování  a vlastní parkoviště, nebo občerstvení na sjezdovce a restauraci se zázemím. Také doporučujeme.

S dětmi na lyže v okolí Prahy
Dětský had s instruktorem na Šibeničním vrchu v Mnichovicích

Skiareál Monínec –

Už o poznání dále od Prahy, ale zato nabízí 4 sedačkovou lanovku o délce 1km, což ocení už i pokročilejší lyžaři a snowboardisté. Díky pokročilé technologii Snowmakeru se lyžuje již od podzimu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete-li prohlížet tyto stránky co nejpohodlnější, používejte jako většinu webových souborů cookie. Soubory cookie slouží k vyhodnocení našich webových stránek a pomáhají je vylepšit.