Kam na běžky-

Naše tipy kam na běžky pro rodiny s dětmi, rekreační běžkaře i závodníky z Prahy a jejího okolí.

Lokality s dobrým výběrem tratí, dostatkem sněhu a ne úplně daleko. Pokud možno bez pocitu “ Václaváku“.

Dlouhá Louka –

15 km za Teplicemi na náhorní plošině. Nabízí dostatečný výběr okruhů a tratí, pro všechny kategorie běžkařů, které jsou denně strojově upravované. Velké parkoviště, kde není problém s parkováním. Náš tajný tip!

Jizerská magistrála –

Největší, ale zároveň nejnavštěvovanější oblast v ČR – 180km upravovaných tratí a 23 nástupních míst. Dvě nejznámější Bedřichov a Jizerka. První jmenovaný je nejblíže Praze a Liberci, což znamená hlavně během víkendů a prázdnin obrovský pohyb lidí, není vhodné pro rodiny s dětmi a úplné začátečníky. Jizerka je sice dále ale s výrazně méně lidmi a rovinatým profilem tratí okolo. Méně exponovaná nástupní místa jsou třeba Hrabětice, Josefův důl nebo Kořenov.

 

Polevsko – Luž – Jedlová –

Nejlepší oblast Lužických hor s nějvětší jistotou dostatku sněhu, vhodné na klasiku i skate, pro začátečníky nebo rodiny s dětmi i pro pokročilejší běžkaře a běžkařky.

Horní Mísečky – Benecko –

Krkonošská klasika bez hřebenových pasáží, takže vhodné i při špatném počasí, vhodné úplně pro všechny od rodin po sportovní běžkaře. Rodiny s malými dětmi ocení krátke a široké okruhy v okolí Horních Míseček bez kopců.

Krkonošská magistrála –

Prochází prakticky celými Krkonošemi její hlavní část propojuje Harrachov s Pecí pod Sněžkou přes Špindlerův mlýn, z velké části jde o hřebenovou tůru, tudíž je potřeba dobře hlídat počasí a povětrnostní podmínky, odměnou jsou nádherné výhledy na nejvyšší partie Krkonoš. Není vhodné pro rodiny s malými dětmi a začátečníky kvůli občas těžšímu terénu.

Senohraby –

Jihovýchodně 20 km od Prahy se nachází malý areál s upravenými stopami jak na bruslení tak klasiku o který se stará místní lyžařský klub, vhodný pro všechny běžkařské nadšence a je super na první dny pro nejmenší děti.

Sťiřín – Velké popovice – Ondřejov  –

Také jihovýchodně od Prahy. Malé okruhy, částečně upravované, doporučujeme si ověřit sněhové podmínky a sjízdnost před návštěvou.

Šumava Orlické hory jsou už dále a tak se jim budee věnovat v dalším pokračovaní našeho blogu.

S perfektně připravenými běžkami z našich půjčoven si užijete den na maximum ať na klasiku, skate a nebo pro vaše děti už od 3 let. Kvalitní nové vybavení od značek Sporten a Leki

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete-li prohlížet tyto stránky co nejpohodlnější, používejte jako většinu webových souborů cookie. Soubory cookie slouží k vyhodnocení našich webových stránek a pomáhají je vylepšit.