Jak vybrat lyže pro děti

Vezmeme to hezky popořadě od nejmenších až po juniory a jednoduše vysvětlíme jak vybrat správně lyže pro děti.

Děti do 120 cm výšky –

Pro úplné začátečníky, kteří stojí na lyžích poprvé, nebo mají pár hodin za sebou jsou vhodné lyže dlouhé mezi prsy a rameny.

Děti, které už samostatně lyžují, třeba ať stále pluží vybírejte lyže dlouhé mezi ramena a bradu.

Závodníci, kteří už sami sjíždí kopec a zkouší jezdit paralelně zvládnou lyže po nos.

Jak vybrat lyže pro děti
Malá dívka začíná s lyžováním

Děti do 150 cm výšky –

Pro úplné začátečníky, kteří budou stát poprvé nebo mají pár dní za sebou je vhodná délka k ramenům.

Pokud, už sjedou sami sjezdovku a skoro nebo vůbec nepluží je správná délka mezi rameny a bradou.

Pokročilé děti, které sjedou každou sjezdovku a už začínají carvovat zvládnou vše od brady po kořen nosu. V těchto délkách se už vyrábí sportovní modely, ať už SL nebo GS verze modelů pro dospělé.

Jak vybrat lyže pro děti
Dítě se učí jezdit po hranách tzv. carving.

Děti od 150 cm –

Pro úplné začátečníky je dobré zvolit délku někam kousek pod bradu, juniorské lyže se vyrábí až do délky 160 cm, čili pro postavu 175 cm. vysokou.

Pro středně pokročilé už přichází v úvahu krátké měkké modely pro dospělé, které se vyrábí od 135 cm a délka už se volí stejně jako u dospělých mezi bradou a nosem. Důležité je dodržet pravidlo, k dospělým lyžím, dospělé boty.

Pokročilý sportovní junioři už spadají prakticky do kategorie dospělých, kde se dá najít dostatek modelů všech typů, tvrdé boty se vyrábí od vel. 35 EU.

Druhy dětských lyží –

Většina dětských lyží, řekněme 70-80 % na trhu má pěnové/kompozitní jádro. Což vzhledem k nízké váze vůbec není naškodu a děti se rychleji učí lyžovat. Většina lyží má prakticky totožné krojení a rádiusy a jsou mezi nimi malé rozdíly.

Dětské lyže s dřevěným jádrem jsou určeny pro pokročilé samostatně paralelně lyžující juniory.

Dětské lyže s dřevěným sandwichovým jádrem a třeba i tenkým plátem titanalu, jsou jak u dospělých určené především pro sportovní carvingovou jízdu a vyžadují dostatečnou techniku a fyzickou zdatnost.

Celosezonní půjčovné –

Než každý rok shánět nové vybavení, můžete vyzkoušet naší celosezonní půjčovnu za zlomek ceny nového vybavení. V našich půjčovnách máme kvalitní vybavení jak pro začátečníky, tak pro pokročilé děti a vždy Vám dobře poradíme s výběrem. Kdykoliv během zimy můžete vybavení bezplatně vyměnit. Není problém vystavit potvrzení o seřízení vázání pro školní kurzy. Samozřejmě si u nás můžete půjčit lyže i na den, víkend nebo týden. Využít můžete naše bezplatné online rezervace. Můžete si přijít vybavení kdykoliv vyzkoušet a pak jen jednodušše vyzvednout před odjezdem na hory.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete-li prohlížet tyto stránky co nejpohodlnější, používejte jako většinu webových souborů cookie. Soubory cookie slouží k vyhodnocení našich webových stránek a pomáhají je vylepšit.