Jako jedni z mála v České republice dodržujeme standardy běžný v předních alpských střediskách. Teď se nebavíme o servisování našich lyží po každém použití, aby byli perfektně připravené pro dalšího zákazníka, ale dezinfekci bot, helem, chráničů páteře atd.

 Péče o lyžařské boty a helmy je na prvním místě. Bohužel ve většině půjčoven v Praze jsou hygienické návyky nedostatečné a vybavení není správně vysoušeno a desinfikováno.

 Ve všech našich půjčovnách je péče o lyžařské boty následovná : po vrácení jsou boty pečlivě desinfikovány po vyjmutím vnitřní stélky sprejem, tudíž docílíme, že 100% povrchu vnitřní stélky bylo dezinfikováno. Po desinfikování následuje pečlivé sušení v našich vyhřívaných a ventilovaných sušácích WINTERSTEIGER a KORALP. Když jsou vnitřní stélky vysušené přichází na řadu parfémování, které je zároveň druhým a finálním stupněm desinfekce. Poté jsou vložky vkládány zpět do plastových skeletů a připravené pro opětovné použití. Po skonční zimní sezóny jsou vnitřní stélky opět vyjmuty, desinfikovány a plastové skelety vyčišteny vysokotlakými čističi tzv. WAPkami.

Helmy samozřejmě také potřebují péči, kterou u nás náležitě dostávají. Námi používané lyžařské a snowboardové helmy mají vyjímatelnou vnitřní “čepičku” viz foto, kterou pereme v klasické pračce po každém použití. Všichni znáte ten slunečný den v Alpách, kdy je Vám v helmě doslova horko a máte jí propocenou skrz na skrz, právě to takovémto lyžování zaslouží každá helma důkladnou očistu. Bohužel nám věřte, že ve většině půjčoven jsou zrovna helmy opomíjeným artiklem, který nebyl důkladně čištěn prakticky nikdy. Stříknout do ní trochu spreje opravdu nefunguje.. Nemluvě o stáří helem. Lyžařské a snowboardové helmy jsou z nařízení EU minimálně skupiny B a certifikace CE garantovány bezpečností a životností max 5 let, což všechny naše helmy splňují.

ceník výpůjčky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete-li prohlížet tyto stránky co nejpohodlnější, používejte jako většinu webových souborů cookie. Soubory cookie slouží k vyhodnocení našich webových stránek a pomáhají je vylepšit.